Rajd pieszy i ognisko

18.10.2022 harcerze wybrali sie na jesienny rajd...

Drużyna Harcerska "Leśni Ludzie" realizowała projekt "Gotujemy w warunkach polowych" oraz "Uczymy się sztuki przetrwania". Zakupione materiały zostały sfinansowane ze środków ROHiS. W kociołku harcerze ugotowali na ognisku przepyszną, zdrową potrawę. Siekierki i piłka do drewna pomogły w przygotowaniu drewna na ognisko. Harcerze uczyli się również sztuki przetrwania - rozpalania ogniska Dakota za pomocą krzesiwa, poznali różne sposoby użycia karty przetrwania. Impreza odbyła się w miejscowości Kolonia Okopy dokąd harcerze dotarli pieszo. Cel wędrówki nie był jednak znany! Żeby tam dotrzeć, trzeba było najpierw odszyfrować wiadomość. W najtrudniejszym momencie drużyna ze względów bezpieczeństwa ( brak chodnika i pobocza) była eskortowana przez patrol policji z Dorohuska ( w obie strony). Dziękujemy za opiekę! Harcerzy odwiedził na miejscu dyrektor szkoły pan Jarosław Wójcicki, który jak się okazało o survivalu wie całkiem sporo! Uczestnicy będą długo wspominać ten przepiękny ciepły, jesienny dzień! :-)