Spotkanie z Duchem Bieluchem

W dniu 17 grudnia 2015r. uczniowie klasy IV b i V a szkoły Podstawowej w Dorohusku postanowili udać się na spotkanie z Duchem Bieluchem. Młodzież w czasie wędrówki po labiryntach Podziemi Kredowych podziwiała ekspozycje umieszczone na ścianach korytarzy.

Z dużym napięciem i oczekiwaniem wszyscy uczestnicy wypatrywali legendarnego opiekuna labiryntu Ducha Bielucha. Dzieci po udanym spotkaniu z duchem wyruszyły na spacer po Chełmie. Uczniowie zrobili pamiątkowe zdjęcia przy Studni Chełmskiej, następnie odwiedzili kościół pod wezwaniem Rozesłania Świętych Apostołów. Ostatnim punktem wyjazdu była lekcja w Muzeum Chełmskim, gdzie uczestnicy wycieczki podziwiali zabytki związane z kulturą materialną, duchową i społeczną Chełma i okolic.