Harcerska Akcja Letnia - Obóz na Mazurach- lipiec 2022

W dniach 30.06. - 09.07.2022 17 harcerek i harcerzy wraz z drużynową phm Barbarą Kawą oraz przybocznym drużyny  pwd Tomaszem Kawą przebywali na obozie letnim na Mazurach.

Harcerska Akcja Letnia  „Złap wiatr w żagle” Hufca ZHP Chełm miał miejsce w Harcerskiej Bazie Obozowej GAJ k. Łąkorza należącej do Hufca Nowe Miasto Lubawskie na Mazurach. 90 harcerzy wraz z 8 instruktorami wypoczywało przez 10 dni na cyplu nad jeziorem Dębno. Obóz zaczął się z przygodami, ponieważ z powodu złych warunków atmosferycznych konieczna była ewakuacja do pobliskiej szkoły. Dalsze dni obozu upłynęły m.in. na zwiadach terenowych, rajdach wokół okolicznych jezior, zajęciach z survivalu prowadzonych przez Partyzantów Lubelszczyzny, warsztatach pieczenia pizzy w piecu chlebowym dostępnym na bazie, biegu patrolowym, Dniu Sportu, Festiwalu Obozowym „Rozdziawka”, ogniskach, zabawach, kąpielach wodnych i słonecznych na własnej plaży, obserwacji raków w jeziorze, malowaniu koszulek, spotkaniu z mistrzem świata w wabieniu jeleni oraz zwierząt drapieżnych. Jednym z ważniejszych momentów było wodowanie łodzi HALowej, a także nocny chrzest obozowy. Odbyły się również wybory najmilszej harcerki i harcerza. To był niezapomniany czas dla wszystkich uczestników i kadry.