Zawody wędkarskie

Po kilkuletniej przerwie, z inicjatywy Zarządu Koła PZW Dorohusk i przychylności dyrekcji szkół, reaktywowano gminne, międzyszkolne zawody wędkarskie.

10 czerwca br. do rywalizacji na zalewie Husynne stanęły czteroosobowe drużyny z trzech naszych szkół podstawowych. Młodzi wędkarze mieli do wyboru dwie metody połowu: spławikową lub  gruntową, z możliwością zmiany w trakcie trwania zawodów. Rywalizowano w jednej turze, która ze względu na panujący upał, została skrócona do 2,5 godz. Łowiono wyłącznie wzdręgi i płotki, a wzdręga o długości 19,3 cm, złowiona przez Damiana Piątka, okazała się największą rybą zawodów.

Końcowe wyniki zawodów przedstawiały się następująco:

Klasyfikacja drużynowa:

1.     Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dorohusku
  2.     Szkoła Podstawowa w Świerżach
  3.     Szkoła Podstawowa w Brzeźnie

Klasyfikacja indywidualna:

1.     Piotr Masełko – Dorohusk
  2.     Damian Piątek – Brzeźno
  3.     Tomasz Kluziak – Świerże

Puchar, dyplomy i nagrody młodym adeptom wędkarstwa wręczał Dyrektor ZSP w Dorohusku – Jarosław Wójcicki, a zawody sędziowali: Roman Skurzewski i Jerzy Bernacki z Koła PZW Dorohusk. Zawody zakończyły się ogniskiem i pieczonymi kiełbaskami.

Źródło: www.pzw.org.pl/dorohusk