Inauguracja roku szkolnego 2014/2015

Tym razem rozpoczęcie nowego roku szkolnego przypadł w poniedziałek 1. września. Pewnie dlatego wszyscy z uśmiechniętymi minami pojawili się znacznie przed godziną rozpoczęcia oficjalnej części. Wcześniej uczestniczyliśmy także we mszy świętej, będącej częścią tej inauguracji.

Na początku Dyrektor ZSO w Dorohusku Alina Prus powitała uczniów i gości, pokrótce przedstawiła plany na nowy rok szkolny, a także krotki rys historyczny rocznicy wybuchu II wojny światowej. Jak co roku upamiętniliśmy tę ważną dla każdego Polaka datę, czego symbolem było złożenie przez delegację harcerzy wieńca w miejscu pamięci przed budynkiem szkoły.

Następnie głos zabrała wicedyrektor Anna Grzywna, która zapoznała uczniów z przydziałami klas i wychowawców – informacjami szczególnie ważnymi dla najmłodszych, którzy pierwszy raz z wypiekami na buziach pojawili się w murach naszej szkoły.

Mnóstwo zapału, obietnic i nadziei. Byle tak cały rok!