WITAJ MAJ, TRZECI MAJ!

Z okazji 231 rocznicy uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja w naszej szkole dnia 5 maja miała miejsce uroczysta akademia upamiętniająca to ważne dla wszystkich Polaków wydarzenie.

Wiele jest wokół Konstytucji 3. Maja kontrowersji związanych ze słusznością takiego posunięcia Sejmu Czteroletniego, który dotychczas nieudolnie próbował reformować naszą Ojczyznę. Wielu historyków twierdzi wręcz, że rewolucyjny akt był kamieniem wywołującym lawinę tragicznych dla Polski wydarzeń, a w efekcie utratę niepodległości na 123 lata.

Jednak mimo wszystko nie wolno nam zapominać, że konsekwencje decyzji rządzących, polityków, zawsze ponoszą zwykli ludzie, którzy do końca mają nadzieję i często w imię miłości do kraju wiele poświęcają, a nawet oddają życie. To ich przede wszystkim chcieliśmy uczcić i pokazać młodzieży, że zawsze aktualne będą hasła BÓG, HONOR, OJCZYZNA, a życie w wolnym, suwerennym kraju jest wartością bezcenną, opłaconą krwią naszych przodków.

Recytatorzy z klas ósmych i szóstych wyrazili esencję istoty patriotyzmu, natomiast oprawa muzyczna, a w szczególności solistki: Diana, Wiktoria, Urszula i Martyna pełnym uroku śpiewem wzruszyły publiczność.