Dzień Myśli Braterskiej 22.02.2022

Harcerze obchodzili urodziny twórcy skautingu na świecie.

22 lutego skauci na całym świecie świętują urodziny założyciela skautingu - sir Roberta  Baden Powella. Harcerze w Polsce obchodzą ten dzień jako Dzień Myśli Braterskiej. Nasi harcerze spotkali się tego dnia na ognisku - najpierw obrzędowym, a póżniej kiełbaskowym. Po powrocie do szkoły drużynowa wręczyła listy pochwalne Komendanta Chorągwi Lubelskiej druhnom wzorowo wykonującym swoje funkcje: przybocznej Marii Nurek i zastepowej Dominice Michalskiej. Drużynowa odczytała również rozkaz, w którym powołała nową przyboczną - druhnę Wiktorię Oleszczuk. Były też prezenty (jak na urodziny przystało)- dla przybocznych i zastępowych długopisy oraz przypinki z nazwą funkcji. A dla wszystkich grube bruliony z przeznaczeniem na "Moje harcerskie wspomnienia". Następnie harcerze udali się na stołówkę, gdzie wzięli udział w uczcie urodzinowej. Tak spędziliśmy 165 urodziny naszego założyciela! :-)