Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Święto państwowe 1 Marca -  Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych obchodziliśmy w Naszej szkole dopiero w środę 6 kwietnia. Nasi uczniowie pokazali na uroczystej akademii przejmujący montaż słowno-muzyczny o historii żołnierzy tzw. II konspiracji, czyli tych co nie złożyli broni i walczyli dalej tym razem z sowieckim okupantem w latach 1944 - 1963. Narratorzy [W. Hajduk, A. Tarasek, M. Waleczek, K. Dyczko] wprowadzili nas w trudną i dramatyczną rzeczywistość lat powojennych. Opowiedzieli o walce i najwyższych ofiarach jakie składali Żołnierze Wyklęci, by przeciwstawić się sowieckiej okupacji i narzuconemu komunistycznemu reżimowi.   D. Marciniak,  D. Hajduk,  J. Kawalec,  W. Kasprzak,  T. Sinkowski,        T. Dyczko pięknie wyrecytowali poezję o Ince, o rozwiązaniu AK, o patriotycznych postawach, o walce i śmierci. Nad obrazem i dźwiękiem czuwali N. Żebrowski oraz J. Suprun, a wybrane piosenki patriotycznego rocka i hip-hopu dopełniały podniosłą atmosferę. Poczet sztandarowy szkoły, odśpiewany hymn Polski oddały odświętną chwilę. Dyrektor szkoły pan J. Wójcicki w słowie końcowym stwierdził, że było warto i , że wszyscy zachowali się jak trzeba.