Drzewo Nadziei

„Drzewo Nadziei”

Do Hufca ZHP w Chełmie wraz z darami dla uchodźców dotarło „Drzewo Nadziei” wykonane dla dzieci ukraińskich przez nauczycieli oraz uczniów Polskiej Szkoły Sobotniej im. Fryderyka Chopina w South Croydon w Londynie. Do naszej szkoły Drzewo przywiozła drużynowa Drużyny Harcerskiej phm Barbara Kawa. Drzewko zawiera w sobie trzy flagi: w podstawie Wielkiej Brytanii, pień to flaga Polski, gałązki natomiast to kolory Ukrainy. Na gałązkach są zawieszone życzenia w języku polskim, angielskim i ukraińskim. Starsze dzieci z londyńskiej szkoły napisały również listy pełne wsparcia dla nastolatków, do których dotrze Drzewko, a młodsze dzieci namalowały obrazki. W związku z tym, w ubiegłym tygodniu dzieci, które przybyły do Polski z Ukrainy i uczą się w naszej szkole, zebrały się do wspólnego zdjęcia. Oby życzenia zawieszone na gałązkach szybko się spełniły!