Powiatowy Konkurs Biblijny

26 listopada 2015 roku już po raz XI odbył się w naszej szkole Diecezjalny Konkurs Wiedzy Biblijnej dla uczniów szkół gimnazjalnych Archidiecezji Lubelskiej. W tym roku zakresem tematycznym była Ewangelia św. Marka. Nad przygotowaniem i przebiegiem konkursu czuwała wicedyrektor Anna Grzywna oraz ks. Michał Szuba.

12 uczniów zmagało się z testami dotyczącymi znajomości Ewangelii. Powodem do dumy jest zajęcie pierwszego miejsca prze uczennicę naszej szkoły Weronikę Koguciuk. Znaczny wkład w sukcesie Weroniki miała pani wicedyrektor Anna Grzywna, która przygotowywała ją do konkursu. Drugie miejsce zajęła Magdalena Lewicka, trzecie Dominika Odrzywolska obie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr.7 w Chełmie, które przygotował ks. Tomasz Atras. Tuż za nimi uplasowały się Aleksandra Stadnicka z ZSO w Dorohusku, którą przygotowywał ks. Michał Szuba oraz Anita Chojnacka z Gimnazjum Publicznego w Żmudzi, której opiekunem był Sebastian Kostecki. Pozostali uczestnicy konkursu to Aleksandra Kędzierska, Aleksandra Nowosad, Karolina Zielińska z Zespołu Szkół Ogólnokształcących z Białopola z opiekunem Bogusławem Skwarkiem. Mikołaj Korzeniewski z ZSO nr 7 z Chełma, Paulina Michalska z ZSO w Dorohusku, Wiktoria Głowacka, Weronika Józak z Gimnazjum Publicznego w Żmudzi Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe. Nagrody wręczyła p. dyrektor Alina Prus oraz ks. Ryszard Winiarski proboszcz parafii w Dorohusku.

Wszystkim zwycięzcom i uczestnikom serdecznie gratulujemy!