Harmonogram zajęć

Warsztaty przygotowawcze w ramach projektu „PRZYSTANEK KULTUROWO- wyjazdy młodzieży do Grecji”

Zajęcia przygotowawcze w ramach projektu będą trwały od 1 marca do 02.04.2022r. Będą to zajęcia z języka angielskiego- 20 godzin, kulturowe- 10 godzin, pedagogiczne- 10 godzin. Będzie w nich uczestniczyć 45 uczniów naszej szkoły.

Zajęcia przygotowawcze będą miały na celu przygotowanie uczniów do wyjazdu, a w szczególności:

• podniesienie wiedzy uczniów dotyczącej miejsca realizacji mobilności (kontekst kulturowy, lepsze zrozumienie obyczajów panujących w Grecji, co ułatwi przystosowanie się do nowych warunków z jakimi spotkają się uczniowie);
  • poszerzenie horyzontów kulturowych uczniów
  • podniesienie umiejętności użytkowania języka angielskiego w sytuacjach codziennych;
  • podniesienie umiejętności społecznych uczniów (współpraca w grupie, radzenie sobie ze stresem związanym z nowym środowiskiem, wzmocnienie pewności siebie oraz umiejętności rozwiązywania i zapobiegania konfliktom wynikającym z różnic kulturowych i sytuacji stresowych).