Profilaktyka - bezpieczeństwo

W ramach realizacji Programu Wychowawczego i Programu Profilaktyki dniu 23.X.2014r. odbyła się prelekcja dla uczniów ZSO w Dorohusku dotycząca bezpieczeństwa uczniów pt. „Bezpieczna droga do szkoły”. Zajęcia prowadzone były przez przedstawiciela Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Chełmie, przedstawiciela Państwowej Straży Pożarnej w Chełmie oraz ratownika medycznego z Pogotowia Ratunkowego w Chełmie.

Prelekcja zorganizowana została w celu przedstawienia uczniom zasad bezpiecznego poruszania się po drogach i ulicach oraz obowiązku noszenia emblematów odblaskowych. Uczniowie przeszkoleni zostali na temat podstawowych zasad udzielania pomocy przedmedycznej oraz zachowania się w sytuacjach niebezpiecznych.

Spotkanie z przedstawicielami służb zapewniających bezpieczeństwo było jedną z planowanych form wdrażania programu dotyczącego podnoszenia wiedzy, świadomości oraz umiejętności zachowań bezpiecznych uczniów naszej szkoły.