Święto 11 listopada

Szkolna akademia z okazji Święta Niepodległości mogła się odbyć dopiero w połowie grudnia 2021 roku. Pandemia, kwarantanny, nieobecności uczniów i nauczycieli długo stały na przeszkodzie. Reżim sanitarny zmusił organizatorów do  przedstawienia spektaklu przy prawie pustych trybunach oraz utrwalenia w postaci nagrania video.
    Uczniowie Naszej szkoły [M. Waleczek, W. Hajduk, J. Kawalec, A. Karoń, D. Hajduk, T. Sinkowski, K. Dyczko, B. Rup, D. Marciniak] pięknie opowiedzieli o tradycji 11 Listopada w II Rzeczpospolitej i  naszym narodowym dziedzictwie. Wspomnieli  wielkie postacie naszej literatury, polityki, wojska i o wybitnych mężach stanu. Piękna poezja i śpiew chóru szkolnego ozdobione historyczną prezentacją w postaci slajdów i patriotycznej muzy. Oprawę obrazu i dźwięku przygotował Tomasz Dyczko wespół z N. Żebrowskim i J. Suprunem.
   Wysokiej jakości nagranie video było możliwe, dzięki uprzejmości rodziców naszych uczniów państwu Dyczko. Mamy nadzieję, że choć w części zrekompensuje to brak możliwości wpólnego świętowania 11 Listopada całej społeczności szkolnej przy pełnej hali. ZAPRASZAMY !
                                                          Dariusz Prus