Betlejemskie Światełko Pokoju

Jak co roku harcerze zaangażowali się w rozproszenie Betlejemskiego Światełka Pokoju

Tradycyjnie harcerze z naszej drużyny zaangażowali się w rozproszenie Betlejemskiego Światła Pokoju. W tym roku, tak, jak poprzednim z powodu pandemii nie było możliwości udania sie w góry po Światło, toteż drużynowa Barbara Kawa sama przywiozła Je z Chełma od członków Komedny Hufca Chełm ZHP.  W tym roku hasło przewodnie wędrówki Światła to: "Światło Nadziei". Wybrane harcerki z drużynową zaniosły Światło wraz z życzeniami Bożonarodzeniowymi do Dyrekcji Szkoły w Dorohusku, Urzędu Gminy w Dorohusku, GOKiT w Dorohusku, ŚDS "Cytrynka" w Dorohusku, SOSW w Dorohusku. parafia w Dorohusku oraz Szkoła Podstawowa w Świerżach i parafia w Świerżach.  Nasi harcerze wraz z drużynową oraz  druhną Komendantką Hufca Chełm, instruktorami i innymi harcerzami uczestniczyli również w przekazaniu Światła władzom Chełma, Ziemi Chełmskiej oraz mieszkańcom Chełma podczas Jarmarku oraz Wigilii Chełmian. Nasi harcerze godnie reprezentowali drużynę oraz hufiec i stali sie ambasadorami Betlejemskiego Świata Pokoju w naszym powiecie. Dzięki nim odrobina  Betlejem mogła znaleźć się w naszych domach. I sercach...