Otrzęsiny nowych harcerzy

W piątek 24 września odbyły sie otrzęsiny osób chętnych do drużyny harcerskiej.

W piątek 24 września odbyły sie otrzęsiny osób chętnych do drużyny harcerskiej. Całkiem sporo 'biszkoptów' przyszło! Zgodnie z tradycją trzeba było świeżaków porządnie wytrząść ;-) Wymalować, nakarmić, przepuścić przez ścieżkę zdrowia i zmusić do wysiłku intelektualnego. Picie pysznego napoiku tym razem im się upiekło  z uwagi na chorobę harcerki przyrządzającej eliksir ;-) Wytrzęsieni, nakarmieni, po gimnastyce i pracy umysłowej, mogli już  zasiąść  w kręgu razem ze wszystkimi i posłuchać z ust starszych druhen relacji z obozu letniego w Bieszczadach czy dowiedzieć się ogólnych zasad rządzących harcrstwem. Na koniec kilka pląsów integrujących 'starych' i 'nowych' harcerzy oraz przewyborny  "węzeł gordyjski" do rozwiązania, który jest zawsze okazją do pogłówkowania, integracji i śmiechu czyli tego, co harcerze lubią najbardziej! Ciekawe ilu z tych 'biszkoptów' dotrwa do przyrzeczenia?