Biwak drużyny w szkole w Dorohusku

W dniach 22 - 23 pażdziernika 2021 w naszej szkole odbył się biwak harcerski

Biwak naszej drużyny zaczął się w piątek po lekcjach. Pierwszym zadaniem do wykonania były podchody po ulicach Dorohuska. Harcerze mieli do wykonania różne zadania- m.in. zamienić sie ubraniami, ułozyć napis ZHP z kasztanów czy zrobic kilka przysiadów. Zadania natomiast mieli zaszyfrowane i musieli wykazać się znajomością szyfru GADERYPOLUKI. Po powrocie wszystkim zachciało sie gorącej herbatki i czegos do herbatki... Każdy przyniósł coś od siebie... i jeszcze coś... i jeszcze ... i zrobiła się wspaniałą wspólna biesiada! :-)  Następnie były 'punkty do zaliczenia'. Starsze druhny na punktach uczyły naszych młodych harcerzy różnych pożytecznych rzeczy: hymnu harcerskiego, musztry, symboliki krzyża harcerskiego, Prawa Harcerskiego i struktur ZHP. Po 10 minutach były zmiany i każda grupka przechodziłą do kolejnego punktu. Po 50 minutach wszyscy mieli zaliczone wszyskie punkty. Póżniej spotkaliśmy sie na 'świecowisku', które przygotowali młodsi i starsi harcerze. Drużynowa wygłosiła gawędę na temat próby harcerza, która czeka nowych harcerzy, zanim złożą Przyrzeczenie Harcerskie. Po świecowisku popląsaliśmy i pobawiliśmy sie wesoło. Nie obyło się bez Belgijki oczywiście. Tym razem był też hip hop! I niespodzianka! Druhny Ola, Justynka i Dominika zrobiły cudowny tort! Udekorowały go zdjęciem z obozu letniego w Bieszczdach. Po tylu atrakcjach czas do śpiworków! Ale ale...! Jeszcze trzy alarmy nocne! I dopiero spać...  Rano sprzątanie i pożegnanie kręgiem. A jeszcze mała niespodzianka! Tajemniczy "ktoś"  w nocy powiązał buty nie do pary... Ale jak ładnie dobrał kolory! Na pierwszy rzut oka nie do zauważenia ;-)  Cóż koniec biwaku! Jak zawsze wspaniały, niezapomniany czas...