Budki lęgowe dla ptaków

W dniu 28 października w naszej szkole odbywały się warsztaty z konstruowania i zawieszania budek lęgowych. Zajęcia przeprowadzili dr Grzegorz Grzywaczewski pracownik Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie oraz Pani Stanisława Świerczyńska prezes Ligi Ochrony Przyrody w Chełmie.

Uczestnicy zajęć poznali historię tworzenia budek lęgowych oraz wysłuchali odgłosów ptaków. Budki lęgowe zawiesza się tam, gdzie ptaki nie mają naturalnych dziupli uwag specjalistów. W związku z tym, aby zwabić ptaki dziuplaki postanowiliśmy wspólnie temu problemowi zaradzić. Uczniowie pod nadzorem prowadzących wykonali cztery budki lęgowe. Młodzież w czasie prac przy konstruowaniu uważnie słuchała uwag prowadzących. Na terenie działki szkolnej zostały zawieszone budki dla sikorek oraz sów.

W związku z tym czekamy z niecierpliwością, do wiosny, co z tego pomysłu wyniknie.