Warsztaty z "praca w glinie"

W dniu 27 października chętni uczniowie naszej szkoły mieli możliwość uczestnictwa w warsztatach z "pracy w glinie" Uczestnicy zajęć zapoznani zostali z historią tworzenia z gliny. Dzieci i młodzież poznali różne narzędzia służące do jej obróbki, metody jej ugniatania, wyrabiania, lepienia.

Instruktor zaprezentował również metody dekoracji gliny, a także omówił technologię jej wypalania. Bardzo ważnym, przede wszystkim wyczekiwanym przez uczestników momentem było zaprezentowanie metody pracy na kole garncarskim. Dla większości uczestników zajęć było to pierwsze takie doświadczenie, dlatego bardzo chętnie korzystali z pomocy prowadzącego. Najwięcej frajdy przygoda z kołem garncarskim sprawiła głównie najmłodszym uczestnikom. Wszyscy zainteresowani wykonali samodzielnie bądź przy pomocy prowadzącego upominkowe dzbanuszki.