PRZYGODA W STOLICY

Uczniowie naszej szkoły z inicjatywy Urszuli Gajewskiej mieli ponownie okazję do odwiedzenia naszej stolicy. 20. października, pomimo złowróżbnej mżawki, w drodze do Warszawy odwiedziliśmy Jeruzel – wieś mazowiecką, gdzie kręcono słynne sceny serialu „Rancho”.

Gwoździem programu okazała się jednak wizyta w Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, gdzie gościliśmy na planie filmu „Karbala”, poznaliśmy tajniki pracy filmowców i z niezwykle realistyczną charakteryzacją ruszyliśmy na spacer do pobliskich Łazienek, gdzie mogliśmy cieszyć oczy zarówno klasycystyczną architekturą, jak i wyjątkowo przyjaźnie nastawionymi stadami wiewiórek.

Atrakcją okazał się także seans w kinie 6 D, a także przejażdżka nową nitką warszawskiego metra. Rozemocjonowani wróciliśmy późnym wieczorem do Dorohuska, gdzie przywitał nas ulewny deszcz.

Zachęcamy gorąco do odwiedzania naszej wspaniałej stolicy, bo często bywamy wszędzie, a tam nam nie podłodze.