Dzień Myśli Braterskiej

Dnia 22 lutego harcerze obchodzili Dzień Mysli Braterskiej

Dnia 22 lutego, w dzień urodzin Roberta Baden Powella- założyciela skautingu na świecie harcerze obchodzili Dzień Myśli Braterskiej. W tym szczególnym dniu dla wszytkich harcerzy i skautów na całym świecie, harcerze łączą się ze sobą przesyłając sobie wzajemnie życzenia. Nasza drużyna włączyla się w obchody tego radosnego święta i przygotowała kartki z życzeniami dla drużyny harcerskiej  "Skapirzaki" z Dubienki. Każdy harcerz miał przydzieloną osobę z tamtej drużyny i miał za zadanie połączyć się z nią na messengerze i złozyć krótkie życzenia, a nastepnie wysłać kartkę z życzeniami, którą wcześniej zrobił. Wszyscy wykonali zadanie, a niektórzy nawet zdążyli sie już lepiej poznać. Nagraliśmy również życzenia, które złożylismy w jeden filmik :-)

W sobotę 27.02 natomiast odbyło się ognisko (tradycyjnie u Dominiki Michalskiej), podczas którego druhny miały za zadanie m.in.ułożyć stos ogniskowy,  zawiązać węzeł przyjaźni na chuście, ułożyć quiz o życiu i działalności Roberta Baden Powella i odpowiedzieć na pytania quizu drużyny przeciwnej. Nie obyło się oczywiście bez śpiewów z gitarą, pląsów i zabaw. Po oficjalnej części ogniska nastała część nieoficjalna czyli kiełbaskowo -piankowa ;-)