Sprzątanie świata

Sprzątanie Świata obchodzimy w trzeci weekend września. Jest to więc święto ruchome. Sprzątanie Świata to coroczna akcja, w której biorą udział wszyscy, którym nie jest obojętny los i wygląd naszej przestrzeni.

W tych dniach w wielu miastach w Polsce i na świecie ludzie zbierają się w parkach, lasach itp. organizując zbiórkę odpadów wyrzucanych przez resztę społeczeństwa. Młodzież naszej szkoły, jak co roku również brała czynny udział w akcji Sprzątania świata. Uczniowie rozpoczęli porządkowanie od najbliższego otoczenia szkoły, posprzątany został również pobliski park i zaśmiecone tereny nad rzeką.

Akcja powyższa ma na celu uświadomienie społeczeństwu, iż każdy wyrzucony papier, butelka, czy puszka przyczyniają się do zanieczyszczenia naszej planety.