Konkurs historyczny

Z przyjemnością informuję, że uczennica naszej szkoły Justyna Jakubowska z klasy 8b zajęła I miejsce w konkursie historycznym ,,BITWA WARSZAWSKA 1920" w kategorii pracy pisemnej [historyczno-literackiej]. Organizatorem był oddział PTTK w Chełmie pod auspicjami Ministerstwa Obrony Narodowej.

Konkurs polegał na przedstawieniu bitwy warszawskiej jako całości lub jej wybranej części. Można było także przedstawić losy jej dowolnego  uczestnika lub uczestników lub wybrane miejsca pamięci.
Justyna opisała udział w bitwie warszawskiej swojego pradziadka. Pracę udokumentowała bogato źródłami historycznymi. Składały się na nie autentyczne listy, legitymacje wojskowe, odznaczenia, awanse, zdjęcia. Nie zabrakło okolicznościowej poezji i bibliografii.
     Komisja konkursowa oceniła pracę Justyny bardzo wysoko.