Betlejemskie Światełko Pokoju

W grudniu 2019 roku drużyna wzięła udział w Zlocie Betlejemskiego Światła Pokoju w Zakopanem.

W grudniu drużyna wzięła udział w Zlocie Betlejemskiego Światła Pokoju w Zakopanem. Impreza odbyła się w weekend 13-15.12.19 i brali w niej udział harcerze z naszej drużyny oraz innych drużyn Hufca Chełm (180 harcerzy plus kadra). Było mnóstwo okazji do integracji i wspólnych zabaw. W Zakopanem uczestnicy mieli okazję wjechać kolejką na Gubałówkę. Na  cmentarzu zakopiańskim zapalając znicze harcerze uczcili twórców polskiego harcerstwa Olgę i Andrzeja Małkowskich. Harcerze spędzili również kilka godzin relaksując się w Aquaparku w Zakopanem. Kulminacyjnym punktem wyprawy było odebranie Światła Betlejemskiego. Tym razem, wraz z kilkoma tysiącami harcerzy z całej Polski, nasze druhny i druhowie odebrali je od Przewodniczącego ZHP podczas uroczystej mszy św. w kościele na Krzeptówkach w Zakopanem, a następnie przywieźli w nasze strony. Po powrocie harcerze przekazali Światło najpierw dyrektor naszej szkoły pani Alinie Prus, a następnie księżom w parafii w Dorohusku i Świerżach, w Szkole Podstawowej w Świerżach, Straży Granicznej w Dorohusku, Ośrodku Szkolno Wychowawczym w Dorohusku, Środowiskowym Domu Pomocy w Dorohusku, Urzędzie Gminy Dorohusk i gminnym Ośrodku Kultury i Turystyki. W szkole harcerze wystawili warty przy Światełku, a następnie uroczyście przenieśli je na halę, gdzie odbywały się Jasełka Bożonarodzeniowe.