Narodowe Czytanie

Zespół Szkolno Przedszkolny w Dorohusku po raz kolejny włączył  się w akcję „Narodowe Czytanie”.

Oranizatorem imrezy była Biblioteka Szkolna oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Dorohusku.
Narodowe Czytanie to polska akcja społeczna propagująca znajomość literatury narodowej, w której obszerne fragmenty dzieł odczytywane są publicznie, również w środkach masowego przekazu.Organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku.
„Balladyna” Juliusza Słowackiego jest lekturą dziewiątej odsłony Narodowego Czytania.
Wspólne czytanie utworu odbyło się w naszej szkole 7 września 2020 roku. W związku z trudną sytuacją epidemiologiczną w tym roku "Narodowe Czytanie" miało inny charakter niż dotychczas. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie, nauczyciele oraz zaproszeni goście.

Serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych do obejrzenia transmisji :

Bardzo dziękujemy Pani Beacie Soczyńskiej za piękne zdjęcia i film.