Sprzątanie lasu

COROCZNE SPRZĄTANIE LASU.

12 września 2020 r.

Las zapewnia nam tlen, oczyszcza powietrze, wpływa korzystnie na klimat. Jest domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Śmieci zupełnie do lasu nie pasują. W związku z powyższym grupa uczniów naszej szkoły oczyszczała las w Turce, w sobotę 12 września 2020 r. w ramach projektu realizowanego przez Ligę Ochrony Przyrody JAK DBASZ TAK MASZ oraz Akcji Sprzątania Świata.

Śmieci nie tylko szpecą krajobraz, zniechęcają również do spacerów po lesie. Są śmiertelnym zagrożeniem dla żyjących w nim zwierząt. W przypadku pożaru lasu są paliwem, które podtrzymuje ogień i ułatwia jego rozprzestrzenianie się. Oczywiście nie obyło się bez przyjemności zbierania pięknych okazów grzybów. Przewodnikiem po lesie był Pan leśniczy Michał Jakubowski, który na zakończenie naszej pracy zorganizował nam ognisko, oczywiście poza lasem, zgodnie z przepisami. Grupą opiekowały się Pani Joanna Szewczuk Taras i Pani Monika Walczuk.

Pięknie wszystkim uczestnikom i Panu Jakubowskiemu DZIĘKUJEMY!