Zło dobrem zwyciężaj

Dnia 27 października 2014 r. Zespół Szkół Ogólnokształcących w Dorohusku gościł uczestników Międzyszkolnego Konkursu: „Ksiądz Jerzy Popiełuszko w 30 rocznicę męczeńskiej śmierci”. Do zmagań przystąpili uczniowie Szkół Podstawowych z terenu naszej gminy. Organizatorzy konkursu to Parafia Rzymskokatolicka p.w. Jana Nepomucena oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących z Dorohuska. Celem konkursu było pogłębianie wśród  dzieci wiedzy o życiu bł. ks. Jerzego Popiełuszki - obrońcy godności człowieka i  wielkiego patrioty.

Konkurs rozpoczęła Dyrektor ZSO w Dorohusku - Pani Alina Prus, witając wszystkich uczestników. Następnie uczniowie przystąpili do konkursu i rozwiązywali test. Komisja w składzie:  ksiądz Michał Szuba, wikariusz Parafii Rzymskokatolickiej z Dorohuska, ksiądz Mirosław Kuźma, proboszcz parafii Brzeźno oraz ksiądz Łukasz Boguta, wikariusz w Świerżach, sprawdziła testy i ogłosiła wyniki. Stwierdziła, iż wszyscy uczniowie reprezentowali bardzo  wysoki poziom wiedzy.

Pierwsze miejsce Marek Błaszczuk - uczeń naszej szkoły.

Drugie Weronika Derkacz ze Szkoły Podstawowej w Świerżach.

Trzecie Natalia Lewińska z Zespołu Szkół Ogólnokształcących z Oddziałami Integracyjnymi w Brzeźnie.

Wszyscy uczniowie, biorący udział w konkursie, otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureaci konkursu otrzymali nagrody rzeczowe. Zwycięzcom gratulujemy!