Euro-Week Szkoła Liderów

W dniach 21-25 maja 2015r. odbył się wyjazd do Międzygórza na obóz Euro-Week Szkoła Liderów, w którym uczestniczyli uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum. Międzygórze to urokliwy zakątek Kotliny Kłodzkiej położony w okolicy słynnego Wodospadu Wilczki. Na początku w pensjonacie przywitali nas wolontariusze, a potem zakwaterowaliśmy się w pokojach.

Następnie mieliśmy zajęcia zapoznawcze, na których każdy uczestnik opowiedział o sobie w języku angielskim. Bardzo miło było nam poznać ludzi z Gruzji, Litwy, Łotwy, Ukrainy, Francji, Rumunii, Indonezji, Wietnamu, Kenii, a nawet Chin. Z wolontariuszami było bardzo zabawnie, razem się uczyliśmy, bawiliśmy i pracowaliśmy w grupach. Wszystkim podobały się zajęcia opowiadające o ich krajach. Dzięki prezentacjom wiele dowiedzieliśmy się o kulturze i obyczajach ich mieszkańców. Nie brakowało zajęć, na których mieliśmy szansę sprawdzić i pogłębić swoje kompetencje językowe, zdobyć nowe umiejętności i wiedzę. Ostatniego dnia było nam bardzo smutno, że musimy już wyjeżdżać. Chcemy tam wrócić za rok.

Uczniowie klasy 6b: A. Ostasz, D. Gołębiowska, G. Gestautas, J. Czyżewska, W. Iwańczuk

Uczniowie naszej szkoły mieli przyjemność uczestniczyć w obozie językowym w Międzygórzu. Zajęcia prowadzone były przez wolontariuszy z całego świata, którzy dzielili się z nami kulturą swoich krajów. Uczestniczyliśmy również w wycieczce do głównego miasta ziemi kłodzkiej-Kłodzka, gdzie zwiedzaliśmy Starówkę.

Ten wyjazd pomógł nam przede wszystkim otworzyć się na ludzi i popracować nad naszym językiem angielskim. Na pewno zapamiętamy na długo to, czego doświadczyliśmy w Międzygórzu.

Uczennica klasy IIa Maja Wawryniuk

Uważam, że ten obóz, wiele mi dał. Nie była to przecież zwykła wycieczka, tylko OBÓZ JĘZYKA ANGIELSKIEGO! Mogłam się wiele nauczyć.
Ludzie byli interesujący, chociaż niektórym przydałaby się odrobina kultury... Ale najlepsi ze wszystkich, byli wolontariusze :D Śmieliśmy się z nimi co chwilę. "Masz problem?" "Tak." "Jaki?" "Duży." :D Na pewno będą to niezapomniane wspomnienia :)

Najbardziej ze wszystkich zajęć, podobała mi się praca w grupach, kiedy każda grupa miała przygotować jakiś projekt i go przedstawić. Nazywało się to chyba Debatą Oxfordzką.

Nie wiem, jak inni, ale ja na pewno wybieram się w następnym roku ;)

Iga Domińczuk

Zdjęcia w google+