Zgłoszenie dziecka kl. I-III

Zgłoszenie dziecka kl. I – III do opieki na terenie szkoły

Ja, ......................... , będący rodzicem/opiekunem prawnym ..................................................

(imię i nazwisko dziecka)

który w roku szkolnym 2019/2020 jest uczniem klasy .................. deklaruję gotowość udziału mojego w zajęciach opiekuńczo-wychowawczych odbywających się na terenie Szkoły Podstawowej w Dorohusku.

Chciałbym, aby moje dziecko uczęszczało do placówki od dnia .................... w godzinach .......................... oraz, aby spożywało / nie spożywało gorący posiłek, zgodnie z zasadami przed 12 marca 2020 r.

Wyrażam zgodę na pomiar temperatury u mojego dziecka.

Przyjmuję do wiadomości, że jestem objęty zakazem wstępu na teren szkoły oraz że do moich powinności należy:

1. przygotowanie dziecka każdego dnia na dłuższy pobyt na świeżym powietrzu;
  2. pilne odebranie dziecka ze szkoły w przypadku pojawienia się u niego niepokojących objawów choroby;
  3. zaopatrzenie dziecka w indywidualną osłonę nosa i ust podczas drogi do i ze szkoły;
  4. wyjaśnienie dziecku, aby nie przynosiło niepotrzebnych przedmiotów i zabawek;
  5. regularne przypominanie dziecku podstawowych zasad higieny (unikania dotykania oczu, nosa i ust, częste mycie rąk wodą z mydłem, niepodawanie ręki na powitanie, odpowiedni sposób zasłania twarzy podczas kichania czy kasłania).

Oświadczam, że:

1. moje dziecko jest zdrowe i nie wykazuje jakichkolwiek objawów choroby zakaźnej;
  2. w domu nie przebywa żadna osoba na kwarantannie lub w izolacji domowej;
  3. celem zapewnienia szybkiej komunikacji ze szkołą podaję poniższe dane kontaktowe: .....................................................................................................,
  4. jestem świadoma/y czynników ryzyka w związku z COVID-19, w szczególności związanych z przebywaniem na jednej powierzchni łącznie zwiększonej liczby osób  w jednym czasie i miejscu;
  5. zapoznałam/em się z obowiązującymi procedurami funkcjonowania w szkole                        w okresie stanu epidemii;
  6. podane informacje są zgodne ze stanem faktycznym i wiadome mi jest, że fałszowanie dokumentów, poświadczenie nieprawdy, wyłudzenie poświadczenia nieprawdy i użycie dokumentu poświadczającego nieprawdę podlega odpowiedzialności karnej.