DZIEŃ NAUCZYCIELA

Dwa dni później, czyli 17 października byliśmy gospodarzami obchodów Regionalnych Uroczystości Dnia Edukacji Narodowej.Udział w nich wzięli nauczyciele i pracownicy oświaty z powiatu chełmskiego, krasnostawskiego, włodawskiego oraz miasta Chełm.

Na zaproszenie Lubelskiego Kuratora Oświaty w uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele władz państwowych, samorządowych i służb mundurowych.

Uroczystość była okazją do wyróżnienia i uhonorowania najbardziej zasłużonych nauczycieli i pracowników związanych z oświatą, w związku z czym nagrodą Lubelskiego Kuratora Oświaty została uhonorowana Dyrektor ZSO w Dorohusku – pani Alina Prus, natomiast nagrodą Wójta Gminy Dorohusk -  Wicedyrektor ZSO w Dorohusku - Anna Grzywna, Dyrektor SP w Świerżach - Marta Wiśniewska, Dyrektor SP w Brzeźnie – Maria Pawłowicz, Dyrektor Przedszkola Samorządowego w Dorohusku – Anna Kogut oraz nauczyciele ZSO w Dorohusku: Wanda Żur i Małgorzata Wierzbicka.

Uroczystościom towarzyszyła część artystyczna w wykonaniu młodzieży Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Dorohusku: niezwykły duet Weroniki Chomiarczuk i Krystiana Domarskiego z piosenką dedykowaną nauczycielom i spektakularny występ perkusyjny Oli Bednarek (uczennicy klasy III SP) oraz wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego  w Dorohusku: wzruszający spektakl pt. Krótka historia. Młodzi artyści otrzymali owacje na stojąco.