Z wizytą u DINOZURÓW

10 czerwca uczniowie klas I i II b wraz z wychowawczyniami i grupą rodziców wzięli udział w jednodniowej wycieczce do Bałtowa. Zwiedzanie zaczęliśmy od JuraParku.  Tu odbyliśmy podróż w czasie. Wzdłuż ścieżki prowadzącej przez park mogliśmy podziwiać ponad 100 modeli dinozaurów i innych prehistorycznych stworzeń. Wszystkie naturalnej wielkości.

Dużo emocji na trasie wzbudził model roślinożercy jurajskiego – sejsmozaura – długości prawie 50 metrów. Ścieżka kończyła się wejściem do Muzeum Jurajskiego. Tam zobaczyliśmy dowody na to, że rzeczywiście Bałtów to miejsce, gdzie przed 150 milionami lat szumiało ciepłe morze jurajskie, a w nim bujnie rozwijały się organizmy, takie jak koralowce, ramienionogi, małże, ślimaki, jeżowce i amonity.

Następnie  odbyliśmy spacer „dolną częścią” bałtowskiego Zwierzyńca. Było to spotkanie z różnobarwnym światem ptaków. Dopełnieniem tego obrazu były liczne ssaki, wśród których szczególną uwagę przy­kuły kuce, osły i zabawne małpki makaki.

Przez „górną część” Zwierzyńca podróżowaliśmy amerykańskim schoolbusem. Obserwowaliśmy wielbłądy, lamy, bydło zebu, australijskie emu, azjatyckie antylopy i wiele innych gatunków zwierząt. Z uwagą słuchaliśmy  opowieści pani przewodnik o życiu i zwyczajach  podziwianych zwierząt.

Dla wszystkich uczestników był to dzień niezapomnianych wrażeń.

Strona Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego