Ślubowanie klas I

29 października 2014 r. pierwszoklasiści przeżywali niezwykłą uroczystość – ślubowanie.To bardzo ważny i uroczysty dzień w życiu każdego pierwszaka.

Ślubowania nadszedł czas,

będzie uczniem każdy z nas.

Z tej okazji przyrzekamy,

że się bardzo postaramy

pilnie świat poznawać,

dobry przykład innym dawać.

Być pomocnym w domu, w szkole

i wypełniać ucznia rolę.

W roku szkolnym 2014/2015 w naszej szkole uczy się 61 uczniów klas pierwszych.

Klasa Ia liczy 20 uczniów - wychowawczyni pani Zuzanna Zienkiewicz.

Klasa Ib liczy 19 uczniów - wychowawczyni  pani Małgorzata Meńczyk.

Klasa Ic liczy 22 uczniów - wychowawczyni pani Wanda Żur.

Od pierwszychdni nauki uczniowie pilnie przygotowywali się do uroczystego ślubowania i pasowania na ucznia.

Podczas uroczystego apelu dzieciom towarzyszyli rodzice, nauczyciele i uczniowie szkoły, a także wójt Gminy Dorohusk pan Wojciech Sawa, przewodnicząca Rady Rodziców pani Barbara Wawryniuk - Nowosad, dyrektor szkoły pani Alina Prus oraz pani wicedyrektor Anna Grzywna .

Dzieci z klasy I „a” i I „b” i I „c” przedstawiły program artystyczny. Z przejęciem recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Po części artystycznej uczniowie z powagą złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. Po ślubowaniu wicedyrektor szkoły dokonała aktu pasowania pierwszaków na uczniów Szkoły Podstawowej w Dorohusku. Każdy pasowany uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom oraz książkę ufundowaną przez Radę Rodziców. Uczniowie klas pierwszych dostali również słodki upominek od wójta Wojciecha Sawy.

Na zakończenie miłego i pełnego wrażeń dnia rodzice przygotowali dzieciom pyszny poczęstunek.