Jesteś tutaj: Start / Gabinety / Świetlica szkolna

poniedziałek – piątek

godz.7.00-8.00, 10.30-16.00

Nasza świetlica to miejsce, w którym dzieci spędzają czas w miłej i przyjaznej atmosferze. Głównym celem działalności świetlicy szkolnej jest zapewnienie opieki wychowawczej dzieciom rodziców pracujących zawodowo i uczniom dojeżdżającym.

W  całej palecie różnorodnych zajęć, które prowadzone są w świetlicy, dzieci mogą odnaleźć zawsze coś dla siebie, dostosowanego do swoich umiejętności, zainteresowań i uzdolnień. Pracując z dziećmi w świetlicy poprzez dobór odpowiednich form pracy i metod aktywizujących kształtujemy w nich umiejętność spostrzegania, pamięć, wyobraźnię przestrzenną, pomysłowość, wdrażamy zasady estetyki życia codziennego, a przede wszystkim rozwijamy w nich zdolność do twórczego wysiłku.

Głównymi zadaniami, jakie staramy się realizować to:

• stworzenie atmosfery spokoju i bezpieczeństwa,
  • zapewnienie warunków do racjonalnego spędzania czasu wolnego,
  • rozwijanie zainteresowań i uzdolnień uczniów,
  • pomoc w przyswajaniu wiedzy i umiejętności szkolnych jak i przy odrabianiu pracy domowej.

W świetlicy organizowane są różnorodne zajęcia:

• plastyczne,
  • czytelnicze,
  • żywego słowa,
  • integracyjne,
  • zajęcia dydaktyczne: zabawy słowne, krzyżówki, rebusy, zgadywanki, zabawy matematyczne, doskonalenie czytania,
  • zajęcia muzyczne: słuchanie różnorodnej muzyki, śpiewanie piosenek, zabawy ze śpiewem, zabawy rytmiczne, taniec,
  • zajęcia rekreacyjno – ruchowe: zabawy ruchowe na świeżym powietrzu, spacery, zabawy w grupach, ćwiczenia doskonalące sprawność fizyczną, turnieje sprawnościowe,
  • zajęcia rozrywkowe: zabawy okolicznościowe, konkursy,
  • zajęcia z wykorzystaniem środków audiowizualnych: oglądanie bajek.

Autor: Marzanna Walczuk