Zlot Chorągwi Lubelskiej

Dnia  30 września 2017 roku w Lublinie odbył się Zlot Chorągwi Lubelskiej. Na Zlot przybyło około 400 harcerzy i instruktorów z Hufców: Chełm, Hrubieszów, Tomaszów Lubelski, Ryki, Łuków, Puławy oraz  Lublin. Z naszego chełmskiego Hufca, oprócz naszej drużyny, była drużyna ze Strachosławia oraz z Dubienki, a także seniorzy.

Zlot rozpoczął się uroczystym apelem na dziedzińcu Zamku Lubelskiego. Następnie wszyscy uczestniczyli w grze miejskiej, której motywem przewodnim była legenda lubelska, a celem było zebranie pieniędzy na budowę Kościoła Dominikanów. Harcerze musieli odwiedzić kilka punktów w mieście i wykonać zadania m.in. uzyskać prąd z cytryn, który zapalił żarówkę, udać się do doradcy, do króla, nadwornego medyka. Wszędzie należało zdobyć informacje, które miały posłużyć pod koniec gry do rozwiązania zagadki i otwarcia skrzyni ze skarbami. Następnie był obiad. Wszyscy harcerze i instruktorzy zasiedli na trawie na Błoniach pod Zamkiem  i zajadali pierogi. Niesamowity to był widok i takaż atmosfera! Kolejnym punktem programu był festyn harcerski. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji, ale najwięcej radości sprawiła ‘belgijka’ tańczona na około dwieście osób. I wszyscy w mundurach. Zrobiono także wspólne zdjęcie na schodach przed zamkiem. Ostatnim punktem było ognisko na Błoniach podsumowujące grę oraz cały ten dzień. Już za rok następny Zlot!