Szkoła pełna talentów

04.06.2017r. do ZSO w Dorohusku na Piknik Rodzinny przybyły całe rodziny, by podziwiać zdolnych młodych artystów. Dzieci i młodzież zaprezentowała się podczas Festiwalu Talentów, jak co roku, w wielu kategoriach. Nie zabrakło śpiewu, tańca i gry na instrumentach, a wszystko to przy owacjach widowni, która głośno kibicowała swym ulubieńcom.

Mecz piłki nożnej, zawody sportowe oraz konkurencje szachowe przyciągały uwagę męskiej części publiczności.  Z głównej sceny rozlegały się liczne piosenki o Mamie i Tacie oraz o tematyce ekologicznej, m.in. Podróż do krainy bajek, Imieniny ziemi, W moim ogródeczku, Na wędrówkę, Mój świat, Leśne duszki, Ziemia wyspa zielona, a także wiele innych w wykonaniu szkolnych zespołów muzycznych Cantabile oraz Niezapominajki; wiersze, np. Grześ kłamczuszek i jego ciocia; inscenizacja Paweł i Gaweł; można było podziwiać  taniec, fenomenalną grę na perkusji.  Zaprezentowali się soliści, były też występy grupowe.Wszystkich zachwyciły też stroje dzieci, które wzięły udział w konkursie Na najpiękniejsze przebranie bajkowe, a jury miało nie lada orzech do zgryzienia, aby wybrać ten najładniejszy i  najbardziej oryginalny.