Jesienny rajd po bezdrożach

W dniu 10.10.2020 harcerze wybrali się na jesienną wędrówkę po bezdrożach gminy Dorohusk.

W dniu 10.10.2020 (co za data!), w sobotę harcerze wybrali się na jesienną wędrówkę po bezdrożach gminy Dorohusk. Na trasie czekały na nich do wykonania przygotowane wcześniej przez drużynową różne zadania związane ze znajomością symboliki krzyża harcerskiego i lilijki oraz Prawa Harcerskiego. Harcerze szukali po drodze pomarańczowych bibułek, które zostały zawieszone przez zastępową Dominikę Michalską z zastępu „Gumiśki”. Po znalezieniu wstążeczki trzeba było rozwiązać zadanie, żeby iść dalej. Celem trasy rajdu było ognisko u państwa Michalskich- rodziców Dominiki, którzy nie pierwszy raz już nas gościli. Harcerze nazbierali chrustu, ułożyli stos ogniskowy zwany wigwamem i drużynowa jedną zapałką rozpaliła ognisko. Następnie został wybrany strażnik ognia- druh Piotr Krasiński, który od tego momentu miał dbać o to, aby ogień nie zgasł… Następnie odbyło się przyrzeczenie harcerskie druhen: Aleksandry Lewczuk, Mai Zdanowicz, Aleksandry Sobolewskiej i Kornelii Lewczuk. Tak oto druhny porzuciły żywot „biszkopta” i stały się prawdziwymi harcerkami :-)

Po przyrzeczeniu zakończyliśmy ognisko obrzędowe i zaczęliśmy zwyczajne „kiełbasiane” :-) :-) ;-) I piankowe ;-)

Po upieczeniu i zjedzeniu wszystkiego co było do upieczenia i zjedzenia zawiązaliśmy krąg harcerski- wersje pandemiczną, odśpiewaliśmy Bratnie słowo , pożegnaliśmy się i rozjechaliśmy do domów. Tak wykorzystaliśmy ostatni dzień pięknej jesiennej pogody.

Rajd i ognisko były częściowo sponsorowane ze środków ROHIS.

Drużynowa Barbara Kawa