XI Archidiecezjalny Konkurs

Uczniowie naszej szkoły Katarzyna Korzeniewska i Krystaian Albiniak zmierzyli się w tym roku z testem wiedzy podczas XI Archidiecezjalnego Konkursu nt. ,,Kościół ubogacający świat” który poświęcony był ziemskiej Ojczyźnie Jezusa. Natomiast uczniowie z klas drugich  zostali laureatami konkursu plastycznego.

Spośród 57 prac plastycznych te wykonane przez  Darię Kozak, Magdalę Różalską, Antoniego Wierzbickiego dotyczące cudów Jezusa, zostały wyróżnione. Doceniona została także mapa Jerozolimy, wykonana przez Franciszka Koguciuka. Do konkursu uczniów przygotowywała Joanna Koguciuk. Justyna Jakubowska uczennica klasy VI pisząc wiersz  ,,Jerozolima – Miasto Pokoju” również zdobyła wyróżnienie. Opiekunem jej była p .Anna Grzywna. Wszystkim uczestnikom i laureatom konkursu serdecznie gratulujemy, cieszymy się z Waszych sukcesów.

Wiersz autorstwa Justyny
Jerozolima –Miasto Pokoju.
Wybawca i twórca duchowego spokoju.
Jest to ziemia święta.
Stolicą chrześcijaństwa przyjęta.
Tylu modlitw wysłuchała od swych dzieci.
Każdej nocy, dnia, tak już od stuleci.
Gdy pomyśli, że to wszystko tu się zaczęło.
Że to wszystko tu powstało.
Chrześcijaństwo rozpoczęło, tyle ludzi pozostało.
Tylko w Jerozolimie-Mieście Pokoju.