Wycieczki - nagrodą dla uczniów

WYCIECZKI WAKACYJNE  2018 nagrodą  dla uczniów

Promocja, integracja, profilaktyka

Po raz kolejny uczniowie z terenu naszej gminy uczestniczyli  w bezpłatnych wakacyjnych wycieczkach.

Samorząd lokalny jest inicjatorem oraz wspiera wszelkie działania wychowawcze,  profilaktyczne, integracyjne prowadzone w szkołach oraz  promujące naszą gminę. Dlatego też dzięki dobrej współpracy i popieraniu wszelkich inicjatyw przez Wójta Gminy p. Wojciecha Sawę, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zorganizowała trzy wycieczki profilaktyczne dla uczniów ze wszystkich szkół z terenu naszej gminy: SP w Dorohusku, SP w Brzeźnie i SP w Świerżach.

Wycieczki odbyły się w dniach:

• 4.07.2018r. dla uczniów klas IV-VI do Warszawy,  w której uczestniczyło 45 uczniów,
  • 5.07.2018r.dla uczniów klas VII oraz I-III gimnazjum do Warszawy, w której uczestniczyło 45 uczniów,
  • 6.07.2018r.dla uczniów klas III i IV do Sandomierza,  w której uczestniczyło 45 uczniów.

Ogółem w wycieczkach wzięło udział 135 uczniów. Opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele pracujący w szkołach.

Na wycieczki wyjechali uczniowie promujący naszą gminę, osiągający najwyższe wyniki w nauce i sporcie, najwyższe wyniki na Sprawdzianie klas VI i Egzaminie Gimnazjalnym, laureaci konkursów i olimpiad. Uczestnikami byli też uczniowie znajdujący się w trudnej sytuacji życiowej lub uczniowie niepełnosprawni.

Wycieczki miały na celu integrację uczniów, promowanie sukcesów, motywowanie uczniów do zdobywania osiągnięć,  kształtowanie  zdrowego stylu życia, rozwijanie zainteresowań, zdobywanie wartościowych wiadomości i umiejętności oraz rozwój osobisty uczniów.

Wycieczki były bardzo udane; miały bogaty i atrakcyjny program. Uczestniczący w nich uczniowie byli bardzo zadowoleni, że mogli zwiedzać, poznawać, spędzić wspólnie czas w miłej i przyjaznej atmosferze  zwiedzając naszą  stolicę oraz Sandomierz.

Warto się starać, gdyż taka forma wspierania osiągnięć uczniów jest bardzo motywująca.