Zbiórka dla Syrii

W związku z apelem UNICEF o pomoc dzieciom poszkodowanym na skutek kryzysu na Bliskim Wschodzie Samorząd Uczniowski Gimnazjum zorganizował zbiórkę pieniędzy dla najmłodszych dzieci z Syrii w ramach akcji ZŁOTÓWKA DLA SYRYJCZYKA.

20 listopada - podczas Dnia Praw Dziecka gimnazjalistom udało się zebrać 120 zł. Pieniążki zostały przekazane UNICEF, która mogła kupić żywność i ciepłe ubrania naszym młodszym kolegom i koleżankom z Syrii.

Amman/Warszawa, 2 listopada 2017 r. – Nadchodząca zima to kolejne zagrożenie dla dzieci poszkodowanych na skutek kryzysu na Bliskim Wschodzie. UNICEF ściga się z czasem, aby zapewnić im ciepłą odzież, opał i koce. Najgorsza sytuacja jest w Syrii, gdzie na skutek konfliktu poszkodowanych jest 6 mln dzieci, a życiu wielu z nich jeszcze tej zimy grozi niebezpieczeństwo.