Diecezjalny Konkurs Biblijny

19 stycznia 2018 r. w Szkole Podstawowej w Dorohusku odbył się XIII Diecezjalny Konkurs Biblijny. Celem konkursu było zasianie ziarna Ewangelii św. Jana w sercach młodych ludzi, aby słowa Jezusa były dla nich drogowskazem we współczesnym świecie.

Konkurs rozpoczął się wspólną modlitwą, której przewodniczył ks. Grzegorz  Kiciak - wikariusz naszej parafii. Po zapoznaniu uczestników konkursu z regulaminem wszyscy rozpoczęli rozwiązywanie testu.  Regulamin przwidywał na to 60 minut. Tegoroczne pytania  układał ks. Proboszcz Ryszard Winiarski. Uczniowie biorący udział w konkursie wykazali się dużą  wiedzą, której wszystkim serdecznie gratulujemy. Poziom współzawodnictwa w tegoroczynym konkursie był bardzo wysoki o czym świadczy mała róznica w punktacji zdobytej przez posczególne szkoły.

Szczególne gratulacje należą się jednak jego finalistom. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Dorohusku uzyskali jako zespół  100 punktów. Opiekunem zwycięskiej drużyny, w której Marek Błaszczuk zdobył 35 punktów, Piotr Soczyński 35punktów zaś Aleksandra Ostasz 30 punktów była p. Joanna Koguciuk.

Drugie miejsce zajęli  uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Białopolu uzyskując 96 punktów, gdzie Adam Albiniak zdobył 34 punkty, Nina Jonak 33 punkty, Milena Jonak 29 punktów. Opiekunem tej grupy  był p. Bogusław Skwarek.

Trzecie miejsce w konkursie  zajęli uczniowie z Zespołu Szkół w Sawinie uzyskując 93 punkty.  Paulina Błaszczuk  otrzymała 34,  Partycja Powaga 30 punktów i Joanna Olucha 29.punktów. Opiekunem uczestników konkursu z Sawina była  p. Katarzyna Szczablewska.

Szkoła Podstawowa z Chełma, której opiekunem była p. Aneta Kamińska  uzyskała  łącznie  80 punktów. Hubert Horbaczewski  zdobył 32 ,Alan Kies 30 a Karolina Iwko 18 punktów.

Serdecznie dziękujemy  p. dyrektor Alinie Prus za gościnność  okazaną  uczestnikom konkursu, Ks. Proboszczowi za nagrody książkowe, p. wicedyrektor Annie Grzywnie,  p. Ninie Soi oraz p. Anicie Marcinek za pomoc przy organizacji konkursu.