Zabawa Andrzejkowa

28 listopada w Szkole Podstawowej im. Kpt Kazimierza Filipowicza ,,Korda " w Dorohusku uczniwie klas IV-VII oraz drugich i trzecich gimnazjum bawili się na Andrzejkach. Samorządy szkoły podstawowej i gimnazjum przypomniały staropolskie i ale też uwspółcześnione wróżby andrzejkowe: lanie wosku, wybieranie imion z kartecek pod poduszką, ustawianie butów do drzwi wyjściowych, wróżenie z długości i kształtu obierek jabłek itp.

Wszyscy biąrący udział traktowali te zabawy z przymrużeniem oka. Zabawę andrzejkową uświetnili muzyką Fabian Lewczuk i Kuba Latos, przy której wszyscy obecni uczniowie ochoczo sie bawili. W chwilach zmęczenia można było odpocząć przy poczęstunkach w klasach na który zaprosili uczniów rodzice i wychowawcy.