Ślubowanie klas I 2017

Dnia 30 października jak co roku w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania klas pierwszych, połączona z pasowaniem na ucznia Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Filipowicza  „ Korda”

Prowadząca powitała zaproszonych gości, dyrekcję szkoły, nauczycieli i rodziców, a szczególnie gorąco przywitała bohaterów uroczystości - uczniów klasy Ia i Ib.

Pierwszoklasiści wykonywali wiersze i piosenki przygotowywane specjalnie na tę okazję. Mimo stresu związanego z publicznym występem, dzieci świetnie poradziły sobie z mikrofonem. Publiczność nagrodziła dzielnych pierwszaków gromkimi brawami.

Po złożeniu ślubowania pani Wicedyrektor szkoły dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. dotykając ołówkiem ramion swoich podopiecznych.  Uczniowie klasy Ia i Ib zostali przyjęci do braci uczniowskiej. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów. Na zakończenie zostały zrobione pamiątkowe zdjęcia i dzieci wraz z rodzicami i nauczycielami udali się na słodki. poczęstunek  przygotowany przez rodziców.

Ten dzień na pewno pozostanie w pamięci każdego pierwszaka.