Prawa Dziecka

„Każdemu dziecku, niezależnie od koloru skóry, wyznania czy pochodzenia, przysługują takie same prawa - prawa dziecka”. Najważniejszym dokumentem dotyczącym praw dziecka jest Konwencja o prawach dziecka uchwalona w 1989 roku przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych i ratyfikowana przez Polskę w 1991 roku.

20 listopada Szkoła Podstawowa w Dorohusku obchodziła Światowy Dzień Praw Dziecka. Z tej okazji uczniowie obejrzeli prezentację dotyczącą Praw Dziecka. Starsi uczniowie brali udział w konkursie wiedzy „Prawa i obowiązki ucznia”, a młodsi w konkursie plastycznym „Moje prawa”. Zwycięzcy obu kategorii konkursów otrzymali dyplomy. Podczas apelu odbyło się również rozstrzygnięcie konkursu- Testu wiedzy o patronie szkoły- kpt. Kazimierzu Filipowiczu „KORDzie”. Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!