NASZA SZKOŁA UCZESTNICZY W AKCJI SZLACHETNA PACZKA

Rada Rodziców przy współpracy ze  szkołą  zainicjowała akcję  „Szlachetna paczka”.
Podejmujemy działania, aby zakwalifikować do akcji te rodziny lub osoby starsze, samotne,  które należałoby objąć taką  formą pomocy. Szanowni Rodzice, jeśli mają Państwo propozycje rodzin lub seniorów, którym trzeba pomóc, prosimy o zgłaszanie informacji do szkoły.

Szlachetna Paczka to ogólnopolska akcja, której celem jest dotarcie do osób samotnych, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Wolontariusze docierają do wytypowanej rodziny. W  trakcie spotkań poznają i diagnozują każdą jednostkową sytuację. Po spełnieniu odpowiednich kryteriów, osoba lub rodzina zostaje włączona do konkretnego projektu, który pomoże jej wyjść z trudnej sytuacji. Osoby takie dostają pomoc  w różnych formach tj.: paczki materialne, indywidualna opieka wolontariusza, pomoc prawnika i inne w zależności od potrzeby.