Pielgrzymka

7 września 2017 r. po porannej Mszy Świętej młodzież z ZSO w Dorohusku wraz z opiekunami Ks. Proboszczem Ryszardem Winiarskim, ks.Grzegorzem Lipińskim, p. Joanną Koguciuk i p. Marzanną Walczuk wyruszyła na pielgrzymkę do Sanktuarium Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Chełmie. Grupa pątników miała do pokonania ponad trzydziesto kilometrową trasę z Dorohuska do Chełma, by o godzinie 18 uczestniczyć we Mszy Świętej na Górce Chełmskiej.

Tegoroczne uroczystości skupiły się wokół 100- lecia objawień fatimskich oraz 100-lecia zgromadzenia Sióstr Benedyktynek Misjonarek. Mszę Świętą celebrował J.E. ks. bp dr Mieczysław Cisło – Administrator Archidiecezji Lubelskiej oraz J.E. ks. bp dr Jan Wątroba- biskup pomocniczy Diecezji Częstochowskiej.