SUKCESY W OKSZOWIE

5 kwietnia 2017 roku w Zespole Szkół Centrum KształceniaRolniczego w Okszowie odbyła się III Impreza Folklorystyczna pod hasłem "Z tej Ziemi się wywodzę, ta Ziemia sercu memu bliska…". Celem imprezy jest budzenie i rozwijanie zainteresowania kulturą ludową i tradycjami oraz motywowanie młodego pokolenia do sięgania do rodzimych korzeni.

Gospodarze zaprezentowali krótki pokaz tańców Ziemi Chełmskiej, po czym
odbył się III Konkurs Recytatorski Poezji Ludowej Ziemi Chełmskiej, a także rozstrzygnięto Konkurs Plastyczny "Z tej Ziemi się wywodzę, ta Ziemia sercu memu bliska…" oraz III Konkurs Kulinarny Kuchnia Regionu "Potrawy wielkanocne województwa lubelskiego".

Mieliśmy reprezentację gimnazjalistów z naszej szkoły, w związku z czym cieszymy się sukcesem Weroniki Koguciuk z IIIa, która zajęła II miejsce w konkursie plastycznym oraz wyróżnieniem w konkursie recytatorskim Oli Ostasz z IIb.

Wszystkim uczestnikom życzymy dalszych sukcesów.