Przegląd piosenki 2016

5 października 2016 roku 7 naszych druhen z gimnazjum wraz z akompaniującą na gitarze drużynową Barbarą Kawą wzięło udział w I Powiatowym Przeglądzie Piosenki Turystycznej zorganizowanym przez Zarząd Oddziału PTTK im. Kazimierza Janczykowskiego w Chełmie oraz Młodzieżowy Dom Kultury. Na scenie zaprezentowało się 19 wykonawców reprezentujących szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne z Chełma, Czułczyc, Dorohuska, Sawina, Stawu, Strachosławia i Wierzbicy.

Komisja nagrodziła nasze druhny dyplomem i nagrodami rzeczowymi (plecakami). Atmosfera była na początku dość spięta, ale w czasie przerwy harcerki rozbawiły wszystkich uczestników pląsami i śpiewem. Dostałyśmy za to ogromne oklaski.