Wyprawa po Betlejemskie Światło Pokoju

Jak co roku, harcerze z naszej drużyny wyruszyli w góry na wyprawę po Betlejemskie Światło Pokoju. Impreza odbyła się w weekend 9-11.12.16 i brali w niej udział harcerze z naszej drużyny oraz drużyn ze Strachosławia, Żmudzi oraz Bukowy Wielkiej. W drodze uczestnicy zwiedzili kopalnię Soli w Wieliczce, gdzie podziwiali przepiękne solne korytarze, rzeźby i atrakcje przygotowane dla zwiedzających. Polizali ściany i zmęczyli się okrutnie tym chodzeniem głęboko pod ziemią.

W Zakopanem na dużym cmentarzu zakopiańskim zapalając znicze harcerze uczcili twórców polskiego harcerstwa Olgę i Andrzeja Małkowskich. W odróżnieniu od roku poprzedniego (Kasprowy Wierch), tym razem wjechali i zjechali kolejką na Gubałówkę. Na górze wszystkich przywitało przepiękne słoneczko i cudne widoki na Tatry. Wieczory w pensjonacie „Jędruś” w Poroninie również należały do udanych. Jak zawsze nie zabrakło zabawy, pląsów, piosenek oraz poważniejszych momentów np. przy poznawaniu historii harcerstwa w Polsce i na świecie. Nowością na wyprawie był pobyt na Wystawie Figur Woskowych i Labiryncie Luster w Zakopanem. Harcerze zrobili zdjęcia ze słynnymi postaciami i pogubili się w lustrach zupełnie. Ponieważ Zakopane było sercem harcerstwa w te dni, nasi harcerze wraz z druhami z chorągwi Mazowieckiej pląsali na Krupówkach i swoją radością zarażali przechodniów, którzy zatrzymywali się i podziwiali widowisko. A było na co patrzeć! Wspaniałą i odprężającą zabawą okazał się również coroczny dwugodzinny pobyt w Aquaparku. Szczęśliwie nikt się nie utopił. Kulminacyjnym punktem wyprawy było odebranie Światła Betlejemskiego. Tym razem, wraz z setkami harcerzy z całej Polski, nasze druhny i druhowie odebrali je od naczelniczki ZHP hm Małgorzaty Sinicy podczas uroczystej mszy św. na Polanie Głodówka, a następnie przywieźli w nasze strony. W dniu 21 grudnia uczestniczyli w Wigilii w Starostwie Powiatowym oraz Jednostce Straży Granicznej w Chełmie. 22 grudnia z kolei w kościele p.w. Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie odbyła się msza święta z udziałem harcerzy całego hufca Chełm, a po nim przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju na ręce pani prezydent Chełma Agaty Fisz.