XII Wojewódzki Konkurs Wiedzy Biblijnej

Dnia  22 listopada odbył się XII Wojewódzki Konkurs Wiedzy Biblijnej: ,, Miłosierni jak Ojciec Ewangelia św. Łukasza”. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Ogólnokształcących w Dorohusku oraz Parafia Rzymsko –Katolicka pw. Św. Jana Nepomucena. Współorganizatorem był ks. Michał Zybała - doktorant Instytutu Nauk Biblijnych KUL Jana Pawła II, autorem pytań konkursowych. Ks. Prałat Ryszard Winiarski ufundował nagrody dla wszystkich uczestników.

W konkursie udział wzięło 8 drużyn. Wicedyrektor Anna Grzywna przywitała gości, wśród których był między innymi: starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Lublinie Henryk Radej oraz Wójt Gminy Dorohusk Wojciech Sawa. Uczestnicy konkursu zmagali się z testem przez 60 minut, a następnie obejrzeli prezentację o historii Ziemi Świętej, przygotowaną przez p. Paulinę Kuleszę z Biura Pielgrzymkowego EGERIA w Lublinie, która mieszkała tam przez 11 lat. Podczas prezentacji wszyscy uczestnicy konkursu mogli degustować przywiezione przez ks. proboszcza Ryszarda Winiarskiego potrawy charakterystyczne dla Ziemi Świętej: humus oraz sos z ziołami za’atar. Słodkim poczęstunkiem była chałwa oraz daktyle. Można było poznać zapach olejku nardowego.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Dorohusku w składzie: Aleksandra Stadnicka, Katarzyna Korzeniewska, Marek Błaszczuk, którą przygotowały p. Anna Grzywna oraz Joanna Koguciuk .

II miejsce zdobyli uczniowie z Zespołu Szkół w Rudzie- Hucie: Martyna Honory, Monika Ganczar, Kinga Anasiewicz, których opiekunem była p. Agnieszka Walczuk.

III miejsce wywalczyli uczniowie z Zespołu Szkół w Białopolu, którzy wraz z opiekunem p. Bogusławem Skwarkiem przyjechali w składzie: Manuela Woch, Patrycja Medolińska, Jakub Blaszczuk.

Pozostali uczestnicy konkursu przyjechali z: Zespołu Szkół w Sawinie: Emilia Dyczkowska, Natalia Wrona, Joanna Olucha wraz z opiekunem Katarzyną Ambramik,
Zespołu Szkół nr 7 w Chełmie: Joanna Kraska, Paulina Węgorek, Dominika Odrzywolska z opiekunem Anetą Kamińską,
Gimnazjum Publiczne w Żmudzi: Anita Chojnacka, Wiktoria Głowacka, Maciej Steczuk z opiekunem Renatą Domińczuk,
Gimnazjum im. Jana Pawła II w Poniatowej: Mateusz Pisula, Luiza Solis, Kacper Gajowiak wraz z ks. Arturem Potrapelukiem,
Zespołu Szkół w Wojsławicach :Aneta Godlewska, Patrycja Łatka, Martyna Adamczuk wraz z ks. Marcinem Zielińskim.
Wszyscy uczestnicy wraz z opiekunami otrzymali książki autorstwa ks. Ryszarda Winiarskiego i mieli możliwość uzyskania autografu

Dziękujemy uczestnikom za udział w konkursie i zapraszamy za rok.