Smaki tradycji

„Smaki  tradycji - czwartkowe spotkania kulinarne” to 3 smakowite i przepyszne spotkania, które Stowarzyszenie Kobiet „Niebieska Zebra” mogło zorganizować dzięki środkom pozyskanym ze Starostwa Powiatowego w Chełmie.

Projekt zakładał realizację działań na rzecz budowania dialogu międzykulturowego poprzez spotkania przy wspólnym stole, upowszechnił i rozpropagował tradycje kulturowe i kulinarne regionu poprzez trzydniowe warsztaty kulinarne.  Warsztaty odbyły się  12 i 19.05.2016r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Dorohusku oraz 09.06.2016r.w Wiejskim Domu Kultury w Wólce Okopskiej.

Spotkania warsztatowe były poprzedzone kampanią informacyjną polegającą na rozpowszechnianiu plakatów informujących o warsztatach. Udział w warsztatach był w pełni otwarty i bezpłatny dla wszystkich uczestników.

Celem realizowanego zadania publicznego było zwiększenie aktywności społecznej osób zamieszkujących na stałe tereny wiejskie. Spotkania warsztatowo – kulinarne stworzyły możliwość integracji oraz twórczego, ciekawego i aktywnego spędzenia czasu. Umożliwiły wyjście mieszkańców wsi ze swoich kuchni, dając możliwość zdobycia nowych doświadczeń kulinarnych. Każdy dzień był poświęcony innemu zagadnieniu tj.: kuchni włoskiej (prelegent p. Anna Caciatorre), diecie wegetariańskiej (prelegent p. Agata Radzięciak), diecie bezglutenowej (prelegent p. Zdzisława Bożena Deniszczuk).

Prelegentom dziękujemy za przepyszne warsztatyUśmiech