Festiwal piosenki harcerskiej

W dniu 27 kwietnia b.r. w naszej szkole odbył się Hufcowy Festiwal Piosenki Harcerskiej „Harcerskie korzenie”.  Przybyli uczestnicy z drużyn harcerskich z całego powiatu: Drużyna Harcerska z Rudy Huty, DH „Watra” ze Strachosławia, DH „Wieżyczki” ze Stołpia oraz DH ze Żmudzi. Uczestnikami festiwalu byli oczywiście również nasi harcerze z drużyny „Leśni ludzie” oraz zuchy z naszej Gromady Zuchowej „Orle pióra”.

Główną nagrodą festiwalu był puchar przechodni Starosty Chełmskiego. Harcerze prezentowali się w kategoriach solistów oraz drużyn. I miejsce zdobyła nasza drużyna!!! Nasze harcerki porwały śpiewem całe trybuny. Godziny przygotowań opłaciły się i puchar jest nasz J Hurrra! Zuchy również zaprezentowały się wspaniale i otrzymały wspaniałe nagrody. Oprócz pucharów,  drużyny oraz wszyscy uczestnicy dostali  nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów. Festiwal był również doskonałą okazją do integracji harcerzy Hufca Chełm, toteż nie zabrakło wspaniałej zabawy i pląsów.  Na koniec wszyscy uczestnicy oraz zaproszeni goście zawiązali krąg i wspólnie odśpiewali „Bratnie słowo”.